Search News Posts

    Facebook
Kun for Trenerklubbens medlemmer: Utdrag fra den nye «Utviklingstrappa i langrenn»

Her får Trenerklubbens medlemmer  noen utdrag fra den nye «Utviklingstrappa i langrenn» som publiseres midt  i november. Dette bør være årets julegave fra skiklubbens styre til alle klubbens trenerne!

UTDRAGET FINNER DU HER.

OM UTVIKLINGSTRAPPA I LANGRENN

I Norge har vi mange unge langrennsløpere som drømmer om en gang å stå på toppen av pallen. Selv om de aller færreste når dette målet, er det viktig at flest mulig får sjansen til å leve ut sine drømmer.

Utviklingstrappa i langrenn er en guide til unge, lovende skiløpere som ønsker å ta ut sitt idrettslige potensial. Her beskrives en hensiktsmessig, langsiktig utvikling fra barn til toppidrettsnivå. Boka er en brukervennlig veileder for trenere og foreldre i arbeidet med langrennsløpere på ulike nivåer.

Utviklingstrappa er integrert i Skiforbundets utviklingsmodell, som har som mål å skape mange, gode og glade skiløpere!

Boka har myk perm og er på 204 sider. Den kan bestilles fra Idrettsbutikken.no fra midten av november. Pris kr. 249,- Pris ved kjøp av 10 stk. eller flere før 01.01.2018 er kr 199,-.